Nemcsak a pszichológiában, hanem a mágiában is fontos szerepük van a színeknek. Befolyásolják az érzelmeket, felerősítik a hatást. A mágikus gyertya esetében is alapvető fontossággal bír a gyertya színe, mely egy adott irányba transzformálja a gyertyamágia energiáját.
A vörös a szenvedély és a vágy színe. Akkor használatos, ha szerelemmel, egészséggel, szexuális vággyal kapcsolatos a kívánság. (A kínaiak az ifjú párnak piros gyertyákat adnak nászajándékul, amit a hálószobában kell égetni, így segítve, hogy a szenvedély lángja el ne aludjon.)
A narancssárga gyertya felszabadítja az energiablokádokat. Segít megbirkózni a hétköznapok gondjaival, s közelebb hozza a vágyott célt. Nem csak általánosságban, hanem érzéki jellegű vágyak esetében is nagyon hatékony, ezért a szexuálmágia is gyakran használja ezt a gyertyaszínt.
A sárga az élet örömeinek jelképe. Kreativitással, barátsággal, vidámsággal kapcsolatos kérések esetén kell égetni.
A zöld az anyagiakkal, sikerrel, karrierrel, szerencsével kapcsolatos kérésnél ajánlott. A pénzmágia során is fontos eszközként használjuk.
A kék megóv a rosszakarók ártó szándékaival szemben, erősíti az aurát, oldja a feszültséget.
Indigószínű gyertyát általában mások boldogulása érdekében gyújtunk.
A rózsaszín a hűséggel, becsülettel kapcsolatos kérések gyertyája.
A bíborvörös önbizalom-erősítő hatása miatt az újrakezdés előtt állóknak ajánlott.
A barna gyertyát főleg a körülöttünk élő állatok gyógyulása érdekében érdemes égetni.
Az ezüstszínű az intuíciót és a művészi adottságokat erősíti.
Az arany a gazdagság színe, de csak nagyszabású tervek segítésében érvényesül az ereje. A pénzmágia esetében ez nem annyira használható, mert leginkább a koncentrációt segíti egy terv teljesülésével kapcsolatban.
A fehér megsemmisíti a negatív érzelmeket, elveszi a rontást.
A fekete gyertyát a mágusok nem ajánlják, mert a negatív energiák, a titkok felerősítője.